Kliknięcia serwisu :   Piątek, 22 Października, 2021 roku.  Do końca roku zostało 71 dni.  Imieniny obchodzą:  Abercjusz, Filip, Halka, Kordula, Kordelia, Przybysława, Sewer,
Specjal
Witam każdego, kto zechciał odwiedzić tę stronę
i zapraszam do skorzystania z naszej oferty.

Usługi sieciowe:
- projektowanie i budowa sieci komputerowych
- rozbudowa i modernizacja istniejących sieci.
- serwisowanie i administrowanie sieci
- konfigurowanie sieci
Serwisowanie sprzętu komputerowego:- serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
- instalacje i reinstralacje oprogramowania.
Strony WWW: (HTML,PHP,MySQL,FLASH)
- projektowanie stron i serwisów WWW
- przebudowa istniejących stwon WWW.
Serwis
Klub >>
+ Ciekawostki
+ Galeria Klubowa
 -  Klub
+ Przepisy
+ Techniki
Galeria - Klubowa
Aktualności
By otrzymywać wieœci na email zapisz się na newsletter.
Zapisz
Wypisz
1599 Zapisani
Webmaster - Infos
e-mail do : viesl@v  Info
Dodaj do ulubionych  Bookmarks
Poleć Nas Znajomemu  Rekomenduj
mobile Version   mobile Version
Liczydło

   odwiedzający

   odwiedzających online

Kalendarz

Cele i historia

Istnieją cztery, ogólnie uznane obecnie w Japonii style karate - chociaż praktykuje się również wiele innych/.Goju-Ryu Karate-Do to jeden z tych głównych. Można powiedzieć, że historia Goju-Ryu Karate-Do rozpoczęła się od sensei Kanryo Higaonna, gdy pojawia się on w Fuzhou w prowincji Fujian w Chinach Płd. To właśnie tutaj zajął się studiowaniem południowo-chińskich sztuk wojennych pod kierunkiem wielkiego chińskiego Mistrza Ryu Ryko. Po latach, gdy Kanryo Higaonna wrócił na Okinawe, przekazał tę znaną teraz pod nazwą Naha-tel/ sztukę, człowiekowi o nazwisku Chojun Miyagi. sensei Chojun Miyagi jako wielki innowator wprowadził do sztuki Naha-te.
- yobi-undo /rozległe ćwiczenia przygotowujące, znane także jako junbi-undo/
- podstawowe kata Gekisai Dai Ichi oraz Dai Ni. - kata oddechowe Tensho
- oraz swoją wersję podstawowych kata Sanain /zenshin kotai. /w przód i w tył Sanchin/. Dzięki pracom badawczym i stosowaniu rozumowych i naukowych zasad, Chojun Maiyayi określił rozmaite komponenty karate. Sformułował obszerny i usystematyzowany program nauki wszystkich części składowych karate. Był on także pierwszym liderem stylu karate, od którego wzięła nazwę jego sztuka. Wybrał on nazwę Goju-Ryu, a gdy system ten osiągnął pełny kształt nadał mu symbol-skopiował swą współ zaciśniętą pięść nieco wykrzywioną z powodu zranienia. Zamykając w sobie techniki mocne i gwałtowne z miękkością Chinese Kempo. Styl ten był w pełni ukształtowany , w tym czasie na Uniwersytet Tersumeikan uczęszczał Gogem Yamaguchi - głęboko religijny człowiek, który zainteresował się stylem Goju-Ryu i zaprosił Miyagi do Japonii. Ich spotkanie było szczęśliwym wydarzeniem, które przyniosło wiele dobrego dla Goju-Ryu i całego karate.
Yamaguchi wprowadził wiele fundamentalnych zmian do Goju-Ryu. Doszedł do wniosku, że okinawska odmiana/z jej chińskim rodowodem/jest zbyt statyczna i ograniczona. Wprowadził więc wolną walkę - Kumite. Dzięki uwolnieniu Goju od ścisłej zależności od Kata i adaptacji odpowiednich elementów dokonało ono olbrzymich postępów w ciągu kilku lat. Gdy Miyagi opuszczał Japonię pozostawił wielu dobrze wyszkolonych instruktorów. W 1930 roku Jamaguchi ustalił pierwsze Dojo w zachodniej Japonii. W tym samym roku wprowadził karate do urzędu Butoku Kai Judo Instytute w Tokio. W 1953 roku Mijagi zmarł pozostawiając jako następców Mejtoku Yagi na Okinawie i Godena Yamaguchi w Japonii. Decyzja założenia organizacji Ali Japan Asaction Goju -Kai karate Do (Japońska Federacja Karate), w 1934 roku wszystkich odmian Goju -Ryu w Tokio wynikła z olbrzymiej popularności tego systemu. Poza Japonią organizacje Goju-Ryu istnieją na całym świecie, w chwili obecnej 90% ćwiczących należy do Japońskiej Federacji Karate , która zrzesza wszystkie organizacje karate.Shotokan,Wado-Ryu,Shito-Ryu .
Celem JKF jest zachowanie w oryginalnej postaci sztuki Goju-Ryu Karate-Do jako skarbu kulturowego oraz rozpowszechnianie tej sztuki wśród narodów świata. Jako instruktorzy Goju-Ryu karate-do dumni jesteśmy z możliwości przekazania tej sztuki jej tradycyjnej postaci przyszłym pokoleniom. reprezentuje filozofię założyciela Goju- Ryu "Bushi"Chojun Miyagi. Mając to na względzie musimy czynić starania w kierunku dalszego ulepszenia i rozwoju naszej sztuki. Stosując pilny trening możemy zrozumieć prawidłowe jej znaczenie.


Data utworzenia: 14/09/2005 - 22:58
Ostatnie zmiany: 15/09/2005 - 22:03
Kategoria : Klub
Strona czytana 4229 razy


podglšd wydruku podglšd wydruku     Wersja do druku Wersja do druku

Wiadomości z Sieci
Muzyczne Radio
Informatyka - różności
Cięcie bloków i płyt granitowych, sprzedaż
Cięcie bloków i płyt granitowych, sprzedaż

Sklep Meble Antyki Renowacja
Sklep z antykami

Active Directory
Active Directory

Bazy Danych
Bazy Danych

Biuro Rachunkowe - Chojnów
Biuro Rachunkowe - Chojnów
Szperacz
 
 
 
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/) Twoje IP: 35.172.217.174
© Domena : ec2-35-172-217-174.compute-1.amazonaws.com© Copyright © 2003 - 2021 by Vieslav ( VIQ.PL )  Aktualizacja 10-04-2006